Kemény két hétig. Aztán betiltották, pedig a Puskin mozitól az Astorián túlig ért a sor a jegyekért. Maga a történet a „motoros az bűnöző" sablont követi, bár tény, hogy megtörtént esetet dolgoz fel: azzal vádoltak meg egy motoros bandát, hogy fiatal lányokat erőszakoltak meg.
Jane Russell |
A motorosok megtámadják, ám közbe lép a pozitív férfiszereplő, aki maga az ősRambó. A társadalom perifériájára szorult vietnami veterán léte ugyanúgy direkt utalás a korszak társadalmi krízisére, mint ahogy a motorosok is azt testesítették meg, amit a lányok szülei utáltak: a nyers szexualitást, a felszabadult, korlátok nélküli viselkedést. Filmbéli létük csak eszköz arra, hogy kihangsúlyozzák a társadalom gyengeségét és gyávaságát. Ez persze nem oldozza fel őket.
Megnyerik a hatásvadász stigmákat is: mi más lehetne a motorosok colorján, mint egy Born To Lose (Született vesztesek) felirat, és egy keresztre feszített meztelen női alak, amely szívét egy horogkeresztben végződő nyílvessző szúr át?
A komoly mondanivaló ellenére sajnos maga a film nézhetetlen. Még úgy is, hogy a Billy Jack című folytatása korának legsikeresebb független filmje lett. Motorosként egyetlen vigaszt csak a filmbéli motorok listája nyújt: Harley-Davidson Panhead chopper, Harley-Davidson Panhead trike és egy Harley-Davidson XLCH.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése